O nas

bajZajęcia teatralne uczą tolerancji, wzajemnego szacunku oraz wskazują alternatywne możliwości spędzania czasu wolnego. 

Wyzwalają kreatywne postawy uczniów, rozwijają wiarę w siebie oraz uczą współpracy w grupie i odpowiedzialności za powierzone zadania, a także poszerzają wiedzę uczniów na temat teatru. A więc, chyba warto jest je organizować.

Przez wiele lat prowadziłam zajęcia teatralne w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Założyłam Grupę Teatralną BAJ, która przygotowała wiele przedstawień i prezentowała je szkolnej publiczności, rodzicom, dziadkom, wychowankom węgrowskich przedszkoli oraz uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie.

Swoją działalność, razem z nazwą i stroną internetową, przeniosłam do Sadownego, gdzie od października 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury prowadzę zajęcia teatralne. Sadowieńscy aktorzy zaakceptowali nazwę – Grupa Teatralna BAJ i taką nazwą będziemy się już posługiwać.

Efekty naszej dwuletniej pracy można było śledzić na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem -  http://gok.sadowne.pl/.

Wielokrotnie mieliśmy przyjemność prezentować się przed lokalną publicznością, a było to podczas:

– spotkań z rodzicami i dziadkami,

– Maratonu Siatkarskiego „Gramy dla Natalki”,

– spotkania integracyjnego w Złotkach,

– Gminnych Obchodów DNIA KOBIET,

– Prezentacji artystycznych kół zainteresowań działających w GOK-u,

– Festynów Rodzinnych,

– spotkania z pensjonariuszami Centrum Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego ITAMED w Sadolesiu,

- Pikniku Integracyjnego zorganizowanego przez Sadowieński Klub Seniora.

Mimo, iż pracujemy dosyć krótko i spotykamy się tylko raz w tygodniu, to mamy już mały sukces. 8 VI 2018 r. w 18. Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich w Łochowie zajęliśmy zaszczytne II miejsce.

Obecnie w zajęciach teatralnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem uczestniczy 20 młodych aktorów. Pracujemy w dwóch grupach pod wspólną nazwą Grupa Teatralna BAJ.

                                  Danuta Chylińska