Międzynarodowy Dzień Teatru 2020

2019.03.25.127 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, ustanowiony w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

Data obchodów związana jest z rocznicą otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony corocznie na całym świecie. Świętują go też teatry w całej Polsce i miłośnicy teatru, niezależnie od wieku. W tym dniu w teatrach, domach kultury, szkołach i … odbywają się premiery.

Niestety w tym roku okoliczności zmuszają artystów i widzów do pozostania domu. Nasza Grupa, podobnie jak w ubiegłym roku, miała występować w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Niestety do występu nie doszło. Ale co się odwlecze… Mamy nadzieję, że już niedługo wznowimy nasze zajęcia teatralne w GOK-u.

Święto ludzi teatru odbywa się w okolicznościach niezwykle trudnych. Jednak wiele teatrów szybko zareagowało w sytuacji odwołania wszystkich wydarzeń kulturalnych, oferując swoim widzom możliwość obejrzenia ciekawych spektakli i projektów teatralnych on-line lub na You Tube. W ten sposób możemy zajrzeć za kulisy teatru, dowiedzieć się kto pracuje w teatrze oraz jak powstaje przedstawienie teatralne, poznać historię teatru, uczestniczyć w warsztatach teatralnych lub obejrzeć przedstawienie.

Wystarczy wpisać w Google: przedstawienia teatralne dla dzieci i młodzieży youtube, a wyświetli się wiele propozycji.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia „Ach te czarownice”, które zaprezentowaliśmy w ubiegłym roku z okazji Dnia Teatru w Węgrowie.

Zobacz zdjęcia>>>

Zobacz film>>>

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przedstawienia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.