Archiwum

Dlaczego bawię się w teatr? Najkrócej – sprawia mi to przyjemność, świetnie się przy tym bawię, bo widzę, że moim uczniom sprawia to również frajdę.

W roku szkolnym 2007/2008 powierzono mi współprowadzenie warsztatów teatralnych, podczas których przygotowaliśmy przedstawienia: „Nie ma tego złego” oraz „Niedźwiadek”. To ostatnie zostało zaprezentowane mieszkańcom Węgrowa podczas uroczystości podsumowującej projekt „Pan Twardowski…”

Od 2008 roku prowadziłam zajęcia teatralne z dziećmi w Grupie Teatralnej BAJ. Przygotowaliśmy inscenizacje kilku znanych bajek, które wystawiliśmy podczas XII Koncertu Charytatywnego. Z okazji Światowego Dnia Teatru zaprezentowaliśmy uczniom klas I – III i przedszkolakom dwa przedstawienia: „Ach te czarownice” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. Ponadto włączyliśmy się w organizację obchodów Dnia Holenderskiego. Zaproszonym gościom i szkolnej publiczności pokazaliśmy inscenizację holenderskiej bajki „Chłop adwokatem”. (zobacz zdjęcia)

W roku szkolnym 2009/2010 Grupa Teatralna BAJ wznowiła swoją działalność. Należeli do niej dawni członkowie – czwartoklasiści oraz uczniowie z klas: Ic, IIe, IIIe i IIIf. Razem 49 osób. Dzieci pracowały w 3 grupach, po 1 godz. tygodniowo. Grupa przygotowała: – przedstawienie, promujące zdrowy tryb życia:”Witaminki” i „Czystość to zdrowie” – inscenizację bajki „Śpiąca Królewna” – przedstawienie „Czerwone Kapturki” – cykl scenek satyrycznych: „Lustereczko”, „Babcie”, „Teleludek” i „Kucharki”.

Ukoronowaniem pracy Grupy Teatralnej BAJ było zorganizowanie – w Węgrowskim Ośrodku Kultury – spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Szkolnej publiczności, przedszkolakom i dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie zaprezentowano efekty swojej pracy. Grupa najstarsza (kl. IV) – w ramach obchodów Dni Ukrainy w Węgrowie – miała przyjemność pracy z zawodowym reżyserem p. Anną Polarusz. Pod jej kierownictwem uczniowie przygotowali przedstawienie kukiełkowe zatytułowane „Och …”, które mieli okazję zaprezentować w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Dzieci bardzo chętnie uczęszczały na zajęcia kółka. (zobacz więcej)

Danuta Chylińska